ТАКМИЧЕЊА И НАГРАДЕ УЧЕНИКА И НАСТАВНИКА
(школска 2017/18. година)

  • 8. 9. 2017. – Пожаревац, Градско такмичење у пливању: Мила Поповић, 2. р. СМШ I место;
  • 14. 10. 2017. – Драгана Костић Милутиновић, добитник награде за најбоље глумачко остварење у представи „Заобићи госпођу Мекам“ на ФЕДРАС-у у Малом Црнићу.
  • 15. 10. 2017. – Пожаревац, Додела Октобарске награде: Илија Рајковић, професор;
  • 13. 11. 2017. – Пожаревац, Додела награде поводом Дана радника у образовању: Снежана Живковић, административни радник;
  • 25. 11. 2017. – Рума, Међународно такмичење соло певача „Никола Цвејић“: Хелена Хенц, 2. р. СМШ (соло певање) II награда, кл. Марта Благојевић, клав. сарадња Зоран Петровић;
  • 2. 12. 2017. – Панчево, Међународно такмичење младих талената „Мита Топаловић“: Кристина Милосављевић, 2. р. СМШ (соло певање) I награда (95), кл. Марта Благојевић, клав. сарадња Зоран Петровић;
  • 9-10. 12. 2017. – Београд, Републичко такмичење из солфеђа и теорије музике: Солфеђо: Вања Ликар, 6. р. ОМШ I награда (98,33), Софија Милосављевић, 4. р. СМШ I награда (97,16), кл. Марија Обретковић; Анђела Павловић, 1. р. СМШ III награда (87), Марија Динић, 1. р. СМШ II награда (90,33), кл. Милена Арсић; Јана Јоксимовић, 4. р. СМШ I награда (99), кл. Катарина Јовановић; Милица Николић, 1. р. СМШ I награда (95,5), кл. Небојша Петковић; Теорија музике:Ања Миливојевић, 6. р. ОМШ I награда (97), Тара Николић, 6. р. ОМШ II награда (94), Софија Цапић, 6. р. ОМШ II награда (94), кл. Марија Обретковић; Двогласно певање: Софија Милосављевић и Валентина Лезић, 4. р. СМШ I награда (98,66), кл. Марија Обретковић;
  • 15-16. 12. 2017. – Зајечар, Такмичење из солфеђа и теорије музике: Тара Николић, 6. р. ОМШ I награда (93), кл. Марија Обретковић;
  • 21-23. 12. 2017. – Београд, Клавирско такмичење „Славенски“: Марија Стојковић, 1. р. СМШ (клавир) III награда (77,66), кл. Драгана Стевић;
  • 2-11. 3. 2018. – Београд, Међународно такмичење „Даворин Јенко“: Марија Цакић, 6. р. ОМШ (клавир) I награда (90), кл. Војислав Перућица; Коста Богдановић, 3. р. ОМШ (труба) I награда (99,38), кл. Миша Богдановић, клав. сарадња Марко Костић;
  • 23. 2. 2018. – Ваљево, „Сусрети флаутиста“: Милена Копривица, 5. р. ОМШ (флаута) III награда (99), кл. Валентина Илић, клав. сарадња Александра Гајић; Милица Миладиновић, 1. р. ОМШ (флаута) II награда (88,8), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Марија Ничић; Катарина Ничић, 3. р. ОМШ (флаута) I награда (91,8), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Марија Ничић; Душан Винкић, 6. р. ОМШ (флаута) I награда (92,9), Нора Стошић, 4. р. СМШ (флаута) II награда (84,9), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Војислав Перућица;
  • 4. 3. 2018. – Шабац, Међународно такмичење младих пијаниста „Михаило Вукдраговић“: Марија Цакић, 6. р. ОМШ (клавир) I награда (98), кл. Војислав Перућица;
  • 9-10. 3. 2018. – Пожаревац, XVI Такмичење младих солфеђиста: СОЛФЕЂО – 4. р. ОМШ: Коста Богдановић III награда (70,6), кл. Јелена Никић; Ивона Арсић II награда (84,9), кл. Катарина Јовановић; Мина Урошевић III награда (73,3), кл. Марија Обретковић; Вања Ликар, 6. р. ОМШ I награда (96), кл. Марија Обретковић; 1. р. СМШ: Анђела Павловић I награда (91,33), Марија Динић II награда (83,33), кл. Милена Арсић; 4. р. СМШ: Јана Јоксимовић I награда (97), кл. Катарина Јовановић; Софија Милосављевић I награда (90,33), кл. Марија Обретковић; ПОЗНАВАЊЕ ТЕОРИЈЕ МУЗИКЕ – 6. р. ОМШ: Петар Павловић I награда (95), Тијана Јовановић I награда (99), кл. Небојша Петковић; Маријана Јанковић II награда (85), Ања Миливојевић I награда (91), Тара Николић II награда (86), Милица Пејић I награда (90), кл. Марија Обретковић; 2. р. СМШ: Анита Ђорђевић I награда (99), Јована Јанковић I награда (97,5), кл. Слађана Стојановић; ДВОГЛАСНО ПЕВАЊЕ – Марија Динић и Анђела Павловић I награда (95,33), кл. Милена Арсић; Валентина Лезић и Софија Милосављевић I награда (98), кл. Марија Обретковић; ЕКИПНО ТАКМИЧЕЊЕ – Исидора Пејдо, Анђелија Ристић, Леонора Стокић, 3. р. ОМШ II награда (83,3), кл. Катарина Јовановић; 4. р. ОМШ: Ивона Арсић, Лазар Петковић, Јана Ранђеловић I награда (96,5), кл. Катарина Јовановић; Мина Урошевић, Нина Добрић, Андрија Перић, похвала (69,8), кл. Марија Обретковић; Вања Ликар, Тара Николић, Ања Миливојевић, р. ОМШ I награда (94,3), кл. Марија Обретковић; Анђела Павловић, Марија Динић, Марија Стојковић, 1. р. СМШ I награда (96,33), кл. Милена Арсић; Софија Милосављевић, Валентина Лезић, Анђела Радовановић, 4. р. СМШ II награда (88,9), кл. Марија Обретковић; ХАРМОНИЈА – Кристина Кључевић, 3. р. СМШ I награда (93), кл. Слађана Стојановић;
  • 17. 3. 2018 – Београд, Гитар арт фестивал: Леонардо Боројевић 6. р. ОМШ (гитара) II место (91,78), кл. Бојан Стевић;
  • 16. 3. 2018. – Београд, Такмичење ученика „Бинички“: Урош Деспотовић, 3. р. СМШ (соло певање) I награда (92,66), кл. Оливера Јанићевић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић;
  • 17. 3. 2018. – Аранђеловац, Међународни фестивал музике: Даница Цокић, 1. р. ОМШ (соло певање) I награда (93), кл. Марта Благојевић, клав. сарадња Милена Мина Благојевић;
  • 21-27. 3. 2018. – Београд, Републичко такмичење МБШС: Ивона Арсић, 4. р. ОМШ (виолина) II награда (89,67), Алекса Богдановић, припр. р. (виолина) II награда (91,33), кл. Бранислава Глишић, клав. сарадња Милена Мина Благојевић; Јана Китановић, 1. р. ОМШ (гитара) III награда (83), Леонардо Боројевић, 6. р. ОМШ (гитара) II награда (94), Урош Божиловић, 2. р. СМШ (гитара) III награда (79), кл. Бојан Стевић; Владимир Ничић, 5. р. ОМШ (гитара) III награда (75,33), Сава Живковић, 4. р. ОМШ (гитара) II награда (88), Сара Спречаковић, 4. р. СМШ (гитара) похвала (72), кл. Младен Ничић;
  • 24. 3. 2018. – Смедерево, Саксофонијада: Павле Павловић, 3. р. СМШ (саксофон) I награда, кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Сава Ђукић, 3. р. ОМШ (саксофон) I награда, Милан Илић, 2. р. ОМШ (саксофон) II награда, кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Милена Мина Благојевић;
  • 25. 3. 2018. – Београд, Републичко такмичење УМБПС: Кристина Милосављевић, 2. р. СМШ (соло певање) III награда (86,25), Хелена Хенц, 2. р. СМШ (соло певање) III награда (87), кл. Марта Благојевић, клав. сарадња Милена Мина Благојевић;

  • 28. 3. 2018.Кучево, Смотра дечјег изворног народног стваралаштва: Јована Јовић, 5. р. (хармонка) I место; Мануела Бумбешевић, 6. р. (етно певање) I место; Ксенија Ракић, 4. р. (етно певање) III место, припремила Данијела Предић;
  • 19-22. 4. 2018. – Пожаревац, 15. Такмичење дрвених дувача: Јана Благојевић, 2. р. ОМШ (флаута) I награда (95,66), кл. Валентина Илић, клав. сарадња Александра Гајић; Appassionato I награда (98), Јелена Мандић, клавир и Павле Павловић, саксофон, кл. Валентина Илић; Милица Миладиновић, 1. р. ОМШ (флаута) I награда (96,5), Јована Благојевић, 5. р. ОМШ (флаута) II награда (92), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Марија Ничић; Анастасија Војиновић, 4. р. СМШ (флаута) II награда (93,33), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Војислав Перућица; Катарина Ничић, 3. р. ОМШ (флаута) I награда (98,66), Нора Стошић, 4. р. СМШ (флаута) II награда (91), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Милена Мина Благојевић; Душан Винкић, 6. р. ОМШ (флаута) II награда (93,66), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Александра Гајић; Богдан Величковић, припр. р. (саксофон) I награда (98), Никола Радовановић, 2. р. ОМШ (саксофон) I награда (95,33), кл. Марија Стојадиновић, клав. сарадња Бранислав Стојановић; Сава Ђукић, 3. р. ОМШ (саксофон) II награда (94,33), кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Милена Мина Благојевић; Павле Павловић, 3. р. СМШ (саксофон) I награда (95), кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Петар Животић, 3. р. ОМШ (саксофон) III награда (85), кл. Горан Ђорђевић, клав. сарадња Надежда Цветковић;
  • 22. 4. 2018. – Београд, 23. међународно такмичење из солфеђа: Јана Јоксимовић, 4. р. СМШ II награда (93,83), кл. Катарина Јовановић;
  • 22. 4. 2018. – Београд, 23. међународно такмичење „Петар Коњовић“: ТЕОРИЈА МУЗИКЕ: Игор Обретковић, 1. р. СМШ I награда (100), Анђела Павловић, 1. р. СМШ I награда (96,5), Анита Ђорђевић, 2. р. СМШ III награда (86), Јована Јанковић, 2. р. СМШ III награда (85), кл. Слађана Стојановић;
  • 27. 4. 2018. – Уб, Међународни музички фестивал „Петар Стојановић“: Немања Павић, 2. р. ОМШ (соло певање) I награда (97), кл. Оливера Јанићевић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић;
  • 28. 4. 2018. – Велико Градиште, Такмичење из Српског језика и језичке културе (окружни ниво): Јана Јоксимовић, 4. р. СМШ I место (19 поена), припремила Марија Запутил;
  • 5. 5. 2018. – Београд, Међународно такмичење „Петар Коњовић“: ХАРМОНИЈА Кристина Кључевић, 3. р. СМШ I награда (95), кл. Слађана Стојановић; СОЛФЕЂО Јана Јоксимовић, 4. р. СМШ II награда (93,83), кл. Катарина Јовановић; ДВОГЛАСНО ПЕВАЊЕ Софија Милосављевић и Валентина Лезић, 4. р. СМШ I награда (97,66), кл. Марија Обретковић;
  • 10. 5. 2018. – Књажевац, Фестивал МБШС: Катарина Ничић, 3. р. ОМШ (флаута) I награда (95,28), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Александра Гајић; Коста Богдановић, 3. р. ОМШ (труба) I награда (95,57), кл. Миша Богдановић, клав. сарадња Марко Костић; Василије Петровић, 3. р. ОМШ (виолина) I награда (93,57), кл. Зоран Вељковић, клав. сарадња Зоран Петровић; Леонардо Боројевић, 6. р. ОМШ (гитара) I награда (100), кл. Бојан Стевић; Трио „Интермецо“ Александар Јанковић, 4. р. ОМШ (хармоника), Богдан Милентијевић, 5. р. ОМШ (хармоника), Јована Дамјановић, 5. р. ОМШ (хармоника) II награда (89,14), кл. Весна Богдановић и Снежана Миловановић; Оркестар хармоника ОМШ I награда (90), диригент Драгана Станковић;
  • 11-13. 5. 2018. – Београд, Такмичење „Корнелије“: Јован Раденковић, 3. р. СМШ III награда (72), кл. Слађана Стојановић;
  • 12. 5. 2018. – Бијељина, Мајске музичке свечаности: Хор „Мозаик“ златна медаља (100), припремили Игор Сарајлић, Марија Обретковић и Младен Ничић;
  • 15-17. 5. 2018. – Младеновац, Меморијал „Аца Панић“: Андреј Костић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (94), кл. Немања Васић; Марија Дражић, 4. р. ОМШ (клавир) I награда (97); Камерни дуо Вера Станић и Лена Марјановић, 1. р. ОМШ I награда (96), кл. Ивана Илић; Елена Георгиев, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (94); Јована Ристић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (92); Вељко Недић, 2. р. ОМШ (клавир) I награда (96), кл. Анђелија Стојановић; Теодора Митровић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (98), кл. Марина Манчић; Ружица Живић, 2. р. ОМШ (клавир) I награда (94), кл. Биљана Божић;
  • 18-20. 5. 2018. – Смедерево, такмичење „Клавитас“: Давид Лазаревић, 2. р. СМШ (клавир) I награда (97), кл. Данијела Пауновић; Андреј Костић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (91), кл. Немања Васић; Марија Дражић, 4. р. ОМШ (клавир) II награда (89); Камерни дуо Вера Станић и Лена Марјановић, 1. р. ОМШ I награда (98) лауреат, кл. Ивана Илић; Елена Георгиев, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (90); Јована Ристић, 1. р. ОМШ (клавир) II награда (87); Вељко Недић, 2. р. ОМШ (клавир) II награда (84), кл. Анђелија Стојановић; Теодора Митровић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (98), кл. Марина Манчић;
  • 18-20. 5. 2018. – Ниш, Naissus Guitar Festival: Леонардо Боројевић, 6. р. ОМШ (гитара) I награда (99), Урош Божиловић, 2. р. СМШ (гитара) I награда (91), Илија Стојадиновић, 5. р. ОМШ (гитара) II награда (83), кл. Бојан Стевић;
  • 20. 5. 2018. – Деспотовац, 23. мајске аматерске позоришне свечаности: Драгана Костић Милутиновић, награда за најбољу женску улогу у представи „Заобићи госпођу Мекам“;
  • 22-27. 5. 2018. – Београд, такмичење „Млади виртуоз“: Лука Младеновић, 2. р. ОМШ (виолина) I награда (96), кл. Зоран Вељковић, клав. сарадња Александра Гајић; Дуо Милена Копривица, 5. р. ОМШ (флаута) и Јована Џаврић, 4. р. ОМШ (клавир) I награда (97), кл. Валентина Илић и Ана Милетић;
  • 25-28. 5. 2018. – Смедеревска Паланка, Међународни фестивал „Музичко пролеће“: Ивана Филиповић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (93,33), кл. Александра Стојиљковић; Марија Јанковић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (90,33), Јелена Јанковић, 4. р. ОМШ (клавир) II награда (89), кл. Данијела Предић; Јана Милорадовић, 5. р. ОМШ (клавир) I награда (91), Недељко Зарић, 2. р. СМШ (клавир) I награда (90), кл. Зоран Петровић; клавирски дуо Љубица Маринковић, 6. р. ОМШ и Ружица Марковић, 5. р. ОМШ I награда (94,33), кл. Маја Цветковић;
  • 26. 5. 2018. – Лазаревац, Мајски сусрети младих музичара: Оркестар хармоника ОМШ I награда (95,6), диригент Драгана Станковић; Александар Спасић, 5. р. ОМШ (хармоника) I награда (94), кл. Славица Вељовић Величковић;
  • 27. 5. 2018. – Ваљево, „Златне степенице“: Невена Недељковић, 2. р. ОМШ (виолончело) III награда (77,40), кл. Кристина Лукић Јусуфовић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић.

ТАКМИЧЕЊА И НАГРАДЕ УЧЕНИКА И НАСТАВНИКА
(школска 2016/17. година)

  • 10.9.2016. – Пожаревац, Градско такмичење у пливању: Сара Спасић, 3. р. СМШ I место; Софија Спасић, 3. р. СМШ III место
  • 9.11.2016. – Пожаревац, Додела награде поводом Дана просветних радника: Данијела Шошкић, наставник солфеђа;
  • 28. 11. 2016. – Пожаревац, Додела награде Повеља културе: Марта Благојевић, наставник соло певања;
  • 11.12.2016.Београд, Републичко такмичење из солфеђа: Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ II награда (94), кл. Катарина Јовановић; Вања Ликар, 5. р. ОМШ II награда (90,33), Софија Милосављевић, 3. р. СМШ II награда (91), кл. Марија Обретковић; Софија Симоновић, 2. р. СМШ II награда (92,50), Анастасија Костић, 2. р. СМШ III награда (86), кл. Слађана Стојановић;
  • 14.12.2016.Београд, Такмичење виолончелиста „Славенски“: Никола Дамјановић, 4. р. ОМШ (виолончело) II награда (81,50), Илија Јовановић, 4. р. ОМШ (виолончело) II награда (80,25), кл. Александра Бенгин, клав. сарадња Недад Ђурђевић;
  • 10‒11.3.2017. ‒ Пожаревац, 15. Такмичење младих солфеђиста: СОЛФЕЂО: Николија Живановић, 4. р. ОМШ II награда (86,33), Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ I награда (99), кл. Катарина Јовановић; Петар Павловић, 5. р. ОМШ I награда (100), Јана Салапура, 6. р. ОМШ II награда (87,66), Анђела Павловић, 6. р. ОМШ III награда (78), Ања Петковић, 6. р. ОМШ I награда (99,33), Милица Николић, 6. р. ОМШ I награда (99,33), кл. Небојша Петковић; Вања Ликар, 5. р. ОМШ I награда (98,33), Маријана Тодоровић, 2. р. СМШ II награда (87,16), Софија Милосављевић, 3. р. СМШ I награда (96,66), кл. Марија Обретковић; ДВОГЛАСНО ПЕВАЊЕ: Тамара Најдановић и Валентина Лезић, I награда (90,66), кл. Марија Обретковић; ЕКИПНО: Ивона Арсић, Јана Ранђеловић, Лазар Петковић, 3. р. ОМШ I награда (96,42), кл. Катарина Јовановић; Милица Пејић, Тара Николић, Вања Ликар, Маријана Јанковић, 5. р. ОМШ I награда (91,63), Софија Милосављевић, Валентина Лезић, Анастасија Мартиновић, 3. р. СМШ I награда (93,93), Маријана Тодоровић, Софија Милосављевић, Анђела Радовановић, 3. р. СМШ I награда (94,85), кл. Марија Обретковић; Вања Ликар, Петар Павловић, Ања Миливојевић, 5. р. ОМШ I награда (96,83), кл. Марија Обретковић и Небојша Петковић; Милица Николић, Ања Петковић, Јана Салапура, Анђела Павловић, 6. р. ОМШ I награда (97,86), кл. Небојша Петковић; ТЕОРИЈА МУЗИКЕ: Анђела Павловић, 6. р. ОМШ I награда (94), Јелена Плојовић, 6. р. ОМШ II награда (82), Игор Обретковић, 6. р. ОМШ III награда (70), Марија Животић, 6. р. ОМШ II награда (88), кл. Небојша Петковић; Анастасија Костић, 2. р. СМШ I награда (95), Урош Деспотовић, 2. р. СМШ I награда (93,5), Кристина Кључевић, 2. р. СМШ I награда (96,5), кл. Слађана Стојановић; ХАРМОНИЈА И МУЗИЧКИ ОБЛИЦИ: Анастасија Мартиновић, 3. р. СМШ похвала (64,5), Ана Марија Богосављевић, 4. р. СМШ I награда (96,5), кл. Слађана Стојановић и Марија Вељковић;
  • 11.3.2017.Зрењанин, Клавирско такмичење: Марија Цакић, 5. р. ОМШ (клавир) I награда (98), кл. Војислав Перућица;
  • 12.3.2017.Пожаревац, 10. Школско такмичење гитариста „Меморијал Милош Ђорђевић“: Михаило Нонковић, 1. р. ОМШ I награда (90), Сава Живковић, 3. р. ОМШ I награда (96), Николина Зарић, 3. р. ОМШ I награда (96), Ђорђе Митровић, 3. р. ОМШ II награда (83), Никола Безовшек, 4. р. ОМШ II награда (89), Владимир Ничић, 4. р. ОМШ I награда (98), Софија Устенко, 4. р. ОМШ II награда (89), Матеја Цизлер, 4. р. ОМШ I награда (90), Викторија Марчић, 5. р. ОМШ III награда (78), Богдан Самарџић, 5. р. ОМШ II награда (84), Јован Сегер, 5. р. ОМШ III награда (70), Андрија Цветковић, 5. р. ОМШ III награда (70), Милица Јанковић, 6. р. ОМШ III награда (70), Игор Обретковић, 6. р. ОМШ I награда (91), Сара Спречаковић, 3. р. СМШ I награда (99), кл. Младен Ничић; Ђорђе Баљак, 2. р. ОМШ I награда (95), Огњен Перић, 3. р. ОМШ I награда (92), Андреј Јотановић, 4. р. ОМШ I награда (92), Милица Марјановић, 6. р. ОМШ III награда (73), кл. Славољуб Тасић; Матија Голубовић, 2. р. ОМШ I награда (90), Павле Лукић, 2. р. ОМШ II награда (85), Борис Николић, 2. р. ОМШ II награда (89), Филип Кљајић, 3. р. ОМШ II награда (89), Лана Марковић, 3. р. ОМШ I награда (93), Милош Васиљковић, 4. р. ОМШ I награда (96), Милош Павловић, 4. р. ОМШ I награда (93), Мирослава Перић, 4. р. ОМШ II награда (89), Лука Радомировић, 5. р. ОМШ II награда (80), Богдан Стојкановић, 6. р. ОМШ II награда (85), кл. Владимир Живадиновић; Ђорђе Дан, 3. р. ОМШ I награда (90), Милош Михајловић, 3. р. ОМШ II награда (80), Никола Јездић, 4. р. ОМШ I награда (90), Михајло Кецман, 4. р. ОМШ I награда (90), Илија Стојадиновић, 4. р. ОМШ I награда (94), Андрија Стојановић, 4. р. ОМШ I награда (95), Невена Благојевић, 5. р. ОМШ I награда (94), Леонардо Боројевић, 5. р. ОМШ I награда (98), Тодор Животић, 5. р. ОМШ III награда (78), Емилија Митровић, 5. р. ОМШ III награда (78), Стефан Ракић, 5. р. ОМШ II награда (83), Урош Божиловић, 1. р. СМШ I награда (92), кл. Бојан Стевић;
  • 18.3.2017. – Костолац, Општинско такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“: Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ I награда (20), припремила Марија Запутил;
  • 18.3.2017. – Смедерево, Саксофонијада: Бобан Димитријевић, 3. р. ОМШ I награда, Павле Павловић, 2. р. СМШ I награда кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић;
  • март/април, 2017. - Београд, Републичко такмичење: Оркестар хармоника ОМШ II награда (85), диригент Драгана Станковић; Оркестар хармоника СМШ I награда (96), диригент Весна Богдановић; Никола Радовановић, 1. р. ОМШ (саксофон) I награда (98,67), кл. Марија Стаменов, клав. сарадња Бранислав Стојановић; Бобан Димитријевић, 3. р. ОМШ (саксофон) I награда (95), Павле Павловић, 2. р. СМШ (саксофон) II награда (91), кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Урош Деспотовић, 2. р. ОМШ (соло певање) I награда (99,67), кл. Оливера Јанићевић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић; Хелена Хенц, 1. р. СМШ (соло певање) I награда (99) лауреат, кл. Марта Благојевић, клав. Сарадња Зоран Петровић; Коста Богдановић, 2. р. ОМШ (труба) I награда (97), Вељко Томић, 1. р. СМШ (труба) II награда (91), кл. Миша Богдановић, клав. сарадња Марко Костић; Катарина Ничић, 2. р. ОМШ (флаута) II награда (92,67), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Бранислав Стојановић; Јована Благојевић, 4. р. ОМШ (флаута) III награда (83,17), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Марија Ничић; Анђелија Ђак, 6. р. ОМШ (флаута) II награда (87,67), кл. Валентина Илић, клав. сарадња Александра Гајић; Нора Стошић, 3. р. СМШ (флаута) III награда (77), Марија Милић, 4. р. СМШ (флаута) II награда (86,17), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Војислав Перућица; Петар Павловић, 5. р. ОМШ (клавир) III награда (79,67), Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ (клавир) III награда (80), кл. Зоран Петровић; Флуминати I награда (95,63) Нора Стошић (флаута), Марија Милић (флаута), Анастасија Војиновић (флаута), Јана Јоксимовић (клавир), кл. Игор Сарајлић;
  • 25.3.2017. – Бијељина (Република Српска), Клавирско такмичење „Primavera“: Марија Цакић, 5. р. ОМШ (клавир) I награда (99), кл. Војислав Перућица;
  • 20-25.3.2017. – Београд, Гитар арт фестивал: Сара Спречаковић, 3. р. СМШ (гитара) V место (финале), кл. Младен Ничић; Дуо „Мозаик“ Леонардо Боројевић, 5. р. ОМШ (гитара) и Игор Обретковић, 6. р. ОМШ (гитара) II место, кл. Бојан Стевић и Младен Ничић; Урош Божиловић, 1. р. СМШ (гитара) VII место, кл. Бојан Стевић;
  • март/април, 2017. - Београд, Републичко такмичење: Оркестар хармоника ОМШ II награда (85), диригент Драгана Станковић; Оркестар хармоника СМШ I награда (96), диригент Весна Богдановић; Никола Радовановић, 1. р. ОМШ (саксофон) I награда (98,67), кл. Марија Стаменов, клав. сарадња Бранислав Стојановић; Бобан Димитријевић, 3. р. ОМШ (саксофон) I награда (95), Павле Павловић, 2. р. СМШ (саксофон) II награда (91), кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Урош Деспотовић, 2. р. ОМШ (соло певање) I награда (99,67), кл. Оливера Јанићевић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић; Хелена Хенц, 1. р. СМШ (соло певање) I награда (99) лауреат, кл. Марта Благојевић, клав. Сарадња Зоран Петровић; Коста Богдановић, 2. р. ОМШ (труба) I награда (97), Вељко Томић, 1. р. СМШ (труба) II награда (91), кл. Миша Богдановић, клав. сарадња Марко Костић; Катарина Ничић, 2. р. ОМШ (флаута) II награда (92,67), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Бранислав Стојановић; Јована Благојевић, 4. р. ОМШ (флаута) III награда (83,17), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Марија Ничић; Анђелија Ђак, 6. р. ОМШ (флаута) II награда (87,67), кл. Валентина Илић, клав. сарадња Александра Гајић; Нора Стошић, 3. р. СМШ (флаута) III награда (77), Марија Милић, 4. р. СМШ (флаута) II награда (86,17), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Војислав Перућица; Петар Павловић, 5. р. ОМШ (клавир) III награда (79,67), Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ (клавир) III награда (80), кл. Зоран Петровић; Флуминати I награда (95,63) Нора Стошић (флаута), Марија Милић (флаута), Анастасија Војиновић (флаута), Јана Јоксимовић (клавир), кл. Игор Сарајлић;
  • 18.3.2017. – Смедерево, Саксофонијада: Бобан Димитријевић, 3. р. ОМШ I награда, Павле Павловић, 2. р. СМШ I награда кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић;
  • 18.3.2017. – Костолац, Општинско такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“: Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ I награда (20), припремила Марија Запутил;
  • 12.3.2017.Пожаревац, 10. Школско такмичење гитариста „Меморијал Милош Ђорђевић“: Михаило Нонковић, 1. р. ОМШ I награда (90), Сава Живковић, 3. р. ОМШ I награда (96), Николина Зарић, 3. р. ОМШ I награда (96), Ђорђе Митровић, 3. р. ОМШ II награда (83), Никола Безовшек, 4. р. ОМШ II награда (89), Владимир Ничић, 4. р. ОМШ I награда (98), Софија Устенко, 4. р. ОМШ II награда (89), Матеја Цизлер, 4. р. ОМШ I награда (90), Викторија Марчић, 5. р. ОМШ III награда (78), Богдан Самарџић, 5. р. ОМШ II награда (84), Јован Сегер, 5. р. ОМШ III награда (70), Андрија Цветковић, 5. р. ОМШ III награда (70), Милица Јанковић, 6. р. ОМШ III награда (70), Игор Обретковић, 6. р. ОМШ I награда (91), Сара Спречаковић, 3. р. СМШ I награда (99), кл. Младен Ничић; Ђорђе Баљак, 2. р. ОМШ I награда (95), Огњен Перић, 3. р. ОМШ I награда (92), Андреј Јотановић, 4. р. ОМШ I награда (92), Милица Марјановић, 6. р. ОМШ III награда (73), кл. Славољуб Тасић; Матија Голубовић, 2. р. ОМШ I награда (90), Павле Лукић, 2. р. ОМШ II награда (85), Борис Николић, 2. р. ОМШ II награда (89), Филип Кљајић, 3. р. ОМШ II награда (89), Лана Марковић, 3. р. ОМШ I награда (93), Милош Васиљковић, 4. р. ОМШ I награда (96), Милош Павловић, 4. р. ОМШ I награда (93), Мирослава Перић, 4. р. ОМШ II награда (89), Лука Радомировић, 5. р. ОМШ II награда (80), Богдан Стојкановић, 6. р. ОМШ II награда (85), кл. Владимир Живадиновић; Ђорђе Дан, 3. р. ОМШ I награда (90), Милош Михајловић, 3. р. ОМШ II награда (80), Никола Јездић, 4. р. ОМШ I награда (90), Михајло Кецман, 4. р. ОМШ I награда (90), Илија Стојадиновић, 4. р. ОМШ I награда (94), Андрија Стојановић, 4. р. ОМШ I награда (95), Невена Благојевић, 5. р. ОМШ I награда (94), Леонардо Боројевић, 5. р. ОМШ I награда (98), Тодор Животић, 5. р. ОМШ III награда (78), Емилија Митровић, 5. р. ОМШ III награда (78), Стефан Ракић, 5. р. ОМШ II награда (83), Урош Божиловић, 1. р. СМШ I награда (92), кл. Бојан Стевић;
  • 11.3.2017.Зрењанин, Клавирско такмичење: Марија Цакић, 5. р. ОМШ (клавир) I награда (98), кл. Војислав Перућица;

  • 10‒11.3.2017. ‒ Пожаревац, 15. Такмичење младих солфеђиста: СОЛФЕЂО: Николија Живановић, 4. р. ОМШ II награда (86,33), Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ I награда (99), кл. Катарина Јовановић; Петар Павловић, 5. р. ОМШ I награда (100), Јана Салапура, 6. р. ОМШ II награда (87,66), Анђела Павловић, 6. р. ОМШ III награда (78), Ања Петковић, 6. р. ОМШ I награда (99,33), Милица Николић, 6. р. ОМШ I награда (99,33), кл. Небојша Петковић; Вања Ликар, 5. р. ОМШ I награда (98,33), Маријана Тодоровић, 2. р. СМШ II награда (87,16), Софија Милосављевић, 3. р. СМШ I награда (96,66), кл. Марија Обретковић; ДВОГЛАСНО ПЕВАЊЕ: Тамара Најдановић и Валентина Лезић, I награда (90,66), кл. Марија Обретковић; ЕКИПНО: Ивона Арсић, Јана Ранђеловић, Лазар Петковић, 3. р. ОМШ I награда (96,42), кл. Катарина Јовановић; Милица Пејић, Тара Николић, Вања Ликар, Маријана Јанковић, 5. р. ОМШ I награда (91,63), Софија Милосављевић, Валентина Лезић, Анастасија Мартиновић, 3. р. СМШ I награда (93,93), Маријана Тодоровић, Софија Милосављевић, Анђела Радовановић, 3. р. СМШ I награда (94,85), кл. Марија Обретковић; Вања Ликар, Петар Павловић, Ања Миливојевић, 5. р. ОМШ I награда (96,83), кл. Марија Обретковић и Небојша Петковић; Милица Николић, Ања Петковић, Јана Салапура, Анђела Павловић, 6. р. ОМШ I награда (97,86), кл. Небојша Петковић; ТЕОРИЈА МУЗИКЕ: Анђела Павловић, 6. р. ОМШ I награда (94), Јелена Плојовић, 6. р. ОМШ II награда (82), Игор Обретковић, 6. р. ОМШ III награда (70), Марија Животић, 6. р. ОМШ II награда (88), кл. Небојша Петковић; Анастасија Костић, 2. р. СМШ I награда (95), Урош Деспотовић, 2. р. СМШ I награда (93,5), Кристина Кључевић, 2. р. СМШ I награда (96,5), кл. Слађана Стојановић; ХАРМОНИЈА И МУЗИЧКИ ОБЛИЦИ: Анастасија Мартиновић, 3. р. СМШ похвала (64,5), Ана Марија Богосављевић, 4. р. СМШ I награда (96,5), кл. Слађана Стојановић и Марија Вељковић;
  • 14.12.2016.Београд, Такмичење виолончелиста „Славенски“: Никола Дамјановић, 4. р. ОМШ (виолончело) II награда (81,50), Илија Јовановић, 4. р. ОМШ (виолончело) II награда (80,25), кл. Александра Бенгин, клав. сарадња Недад Ђурђевић;
  • 11.12.2016.Београд, Републичко такмичење из солфеђа: Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ II награда (94), кл. Катарина Јовановић; Вања Ликар, 5. р. ОМШ II награда (90,33), Софија Милосављевић, 3. р. СМШ II награда (91), кл. Марија Обретковић; Софија Симоновић, 2. р. СМШ II награда (92,50), Анастасија Костић, 2. р. СМШ III награда (86), кл. Слађана Стојановић;
  • 29.11.2016. – Пожаревац, Додела награде Повеља културе: Марта Благојевић, наставник соло певања;
  • 9.11.2016. – Пожаревац, Додела награде поводом Дана просветних радника: Данијела Шошкић, наставник солфеђа;
  • 10.9.2016. – Пожаревац, Градско такмичење у пливању: Сара Спасић, 3. р. СМШ I место; Софија Спасић, 3. р. СМШ III место;
  • 31.3. – 2. 4. 2017. – Нови Сад, Војвођански фестивал гитаре: Сара Спречаковић, 3. р. СМШ (гитара) II награда (93,66), кл. Младен Ничић; Урош Божиловић, 1. р. СМШ (гитара) II награда (89,5), Невена Благојевић, 5. р. ОМШ (гитара) III награда (82.5), Илија Стојадиновић, 4. р. ОМШ (гитара) II награда (85,75), кл. Бојан Стевић;
  • 8.4.2017. Пожаревац, Такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“ окружни ниво: Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ I награда (20), припремила Марија Запутил;
  • 10.4.2017. – Ужице, Такмичење гудача: Маша Стевић, 3. р. СМШ (виолина) II награда (80), кл. Бранислава Глишић, клав. сарадња Игор Сарајлић;
  • 20.4.2017. – Кучево, 30. Општинска смотра дечјег изворног народног стваралаштва: Припремни разред и хор ОМШ II награда, Мануела Бумбешевић, 5. р. ОМШ (соло песма) I награда, Јована Јовић, 4. р. ОМШ (соло хармоника) II награда, припремиле Данијела Предић, Ивана Милановић, пратња Данијел Илић (хармоника), Наташа Тодоровић (тарабука);
  • 20-23.4.2017. – Пожаревац, 14. Такмичење дрвених дувача Пожаревац: Катарина Ничић, 2. р. ОМШ (флаута) I награда (97), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Бранислав Стојановић; Јована Благојевић, 4. р. ОМШ (флаута) I награда (97), Јана Димитрић, 4. р. ОМШ (флаута) II награда (93,66), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Марија Ничић; Анђелија Ђак, 6. р. ОМШ (флаута) II награда (90), Милена Копривица, 4. р. ОМШ (флаута) III награда (88,33), кл. Валентина Илић, клав. сарадња Александра Гајић; Нора Стошић, 3. р. СМШ (флаута) II награда (90), Марија Милић, 4. р. СМШ (флаута) I награда (95,66), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Војислав Перућица; Никола Радовановић, 1. р. ОМШ (саксофон) I награда (98), кл. Марија Стаменов, клав. сарадња Бранислав Стојановић; Бобан Димитријевић, 3. р. ОМШ (саксофон) I награда (96,33), Павле Павловић, 2. р. СМШ (саксофон) I награда (95,66), Димитрије Животић, 1. р. ОМШ (саксофон) II награда (90), кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Петар Животић, 3. р. ОМШ (саксофон) II награда (91), кл. Горан Ђорђевић, клав. сарадња Немања Васић; Дуо саксофон и хармоника Павле Павловић, 2. р. СМШ (саксофон) Јован Ђокић, 2. р. СМШ (хармоника) II награда (94), кл. Периша Станојевић и Драгана Мледеновић; Piccolo трио похвала (83,66) Елена Ристић, 1. р. ОМШ (флаута) Јана Ђусић, 1. р. ОМШ (хармоника) Филип Илић, 2. р. ОМШ (хармоника), кл. Валентина Илић и Драгана Станковић;
  • 22.4.2017. – Доњи Милановац, Златна нота: Борис Николић, 2. р. ОМШ (гитара) I награда, Матија Голубовић, 2. р. ОМШ (гитара) II награда, Лана Марковић, 3. р. ОМШ (гитара) I награда, Стефан Павловић, 3. р. ОМШ (гитара) I награда, кл. Владимир Живадиновић; Сава Живковић, 3. р. ОМШ (гитара) лауреат, Игор Обретковић, 6. р. ОМШ (гитара) лауреат, Сара Спречаковић, 3. р. СМШ (гитара) лауреат (100), Матеја Цизлер, 3. р. ОМШ (гитара) I награда, Николина Зарић, 3. р. ОМШ (гитара) похвала, кл. Младен Ничић; Урош Божиловић, 1. р. СМШ (гитара) I награда, кл. Бојан Стевић; Ђорђе Баљак, 2. р. ОМШ (гитара) I награда, кл. Славољуб Тасић;
  • 22.4.2017. – Београд, Међународно такмичење из солфеђа: Петар Павловић, 5. р. ОМШ I награда (96), кл. Небојша Петковић; Валентина Лезић и Тамара Најдановић, 3. р. СМШ II награда (92), Софија Милосављевић, 3. р. СМШ I награда (98), кл. Марија Обретковић;
  • 23.4.2017. Угљевик, Република Српска, Дани хармонике: Оркестар хармоника ОМШ I награда (95), диригент Драгана Станковић; Оркестар хармоника СМШ I награда (92,5), диригент Весна Богдановић; Александар Спасић, 4. р. ОМШ (хармоника) I награда (90,33), кл. Славица Вељовић Величковић; Марко Живановић, 6. р. ОМШ (хармоника) похвала (68,33), кл. Саша Перић; Дуо хармоника и саксофон Јован Ђокић, 2. р. СМШ (хармоника), Павле Павловић, 2. р. СМШ (саксофон) I награда (93,75), кл. Драгана Младеновић и Периша Станојевић;
  • 27.4.2017. – Панчево, Такмичење ученика хармонике: Видак Огњановић, 1. р. ОМШ (хармоника) I награда (93,17), Марко Перић, 4. р. ОМШ (хармоника) II награда (89), кл. Јовица Стојановић; Василије Арсић, 2. р. ОМШ (хармоника) II награда (83,5), кл. Срећко Васић;
  • 29.4.2017. – Велико Градиште, Такмичење из српског језика и језичке културе, окружни ниво: Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ II награда (18), припремила Марија Запутил;
  • 3-8.5.2017. – Смедерево, Међународно пијанистичко такмичење: Николија Стевановић, 5. р. ОМШ (клавир) II награда (90,6), Вукашин Васиљевић, 6. р. ОМШ (клавир), кл. Ивана Илић и Немања Васић; Марија Дражић, 3. р. ОМШ (клавир) II награда (93), кл. Ивана Илић; Јана Милорадовић, 4. р. ОМШ (клавир) II награда (85), кл. Зоран Петровић; Марија Стојковић, 6. р. ОМШ (клавир) III награда (82,25), кл. Бранка Јерков; Јелена Јанковић, 3. р. ОМШ (клавир) III награда (76,5), кл. Данијела Предић;
  • 3-8.5.2017. – Смедерево, Такмичење из композиције „УЉУС“: Ана Марија Богосављевић, 4. р. СМШ I награда (98,66), кл. Слађана Стојановић;
  • 5-14. 5. 2017. – Београд, Међународно такмичење „Петак Коњовић“: Никола Дамјановић, 4. р. ОМШ (виолончело) V место, Илија Јовановић, 4. р. ОМШ (виолончело) VI место, кл. Александра Бенгин, клав. сарадња Ненад Ђурђевић;
  • 11-14.5.2017. – Сремска Митровица, Stringfest: Маша Стевић, 3. р. СМШ (виолина) похвала (73,33), Невена Ненадовић, 5. р. ОМШ (виолина) III награда (80), кл. Бранислава Глишић, клав. сарадња Игор Сарајлић;
  • 12-14.5.2017. – Смедерево, Клавитас: Весна Перић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (96,67), кл. Анђелија Стојановић; Маша Филиповић, 2. р. ОМШ (клавир) I награда (99) лауреат, кл. Наташа Петровић; Вељко Недић, 1. р. ОМШ (клавир) I награда (94,33), кл. Бранка Јерков; Ана Ракић, 3. р. ОМШ (клавир) I награда (92), кл. Немања Васић;
  • 12-14.5.2017. – Београд, Такмичење из хармоније „Корнелије“: Наталија Беговић, 4. р. СМШ II награда (82), Ана Марија Богосављевић, 4. р. СМШ I награда (90), Кристина Кључевић, 2. р. СМШ III награда (72), кл. Слађана Стојановић;
  • 13.5.2017. – Велико Градиште, 11. Смотра сценског стваралаштва деце Браничевског округа: Драгана Костић Милутиновић и Илија Рајковић – награда за најбољу музику за представу „Баш челик“;
  • 14.5.2017. – Сремски Карловци, Такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“ републички ниво: Јана Јоксимовић, 3. р. СМШ I награда (19), припремила Марија Запутил;
  • 14.5.2017. - Бијељина, Република Српска, Мајске музичке свечаности: Хор ОМШ I награда (96), диригент Данијела Шошкић; Урош Деспотовић, 2. р. ОМШ (соло певање) I награда (97), кл. Оливера Јанићевић, клав. сарадња Војислав Перућица;
  • 14.5.2017. Врњачка Бања, Такмичење клавирских дуа: Милена Селић, 2. р. ОМШ и Милица Ђикановић, 3. р. ОМШ I награда (99), кл. Биљана Божић;
  • 16-18.5.2017. – Младеновац, Меморијал „Аца Панић“: Клавирски дуо Анђела Дендић, 1. р. ОМШ и Исидора Миловановић, 2. р. ОМШ I награда (100) лауреат, кл. Александра Стојиљковић и Наташа Петровић; Марија Стојковић, 6. р. ОМШ (клавир) I награда (94,50), кл. Бранка Јерков; Клавирски дуо Николија Стевановић, 5. р. ОМШ и Вукашин Васиљевић, 6. р. ОМШ I награда (92), кл. Ивана Илић и Немања Васић; Марија Дражић, 3. р. ОМШ (клавир) I награда (100) лауреат, кл. Ивана Илић;
  • 16.5.2017. - Бечеј, Фантаст: Јана Милорадовић, 3. р. ОМШ II награда (87), кл. Зоран Петровић;
  • 18-20.5.2017. – Ниш, Naissus guitar festival: Леонардо Боројевић, 5. р. ОМШ (гитара) I награда (97), Урош Божиловић, 1. р. СМШ (гитара) II награда (87), Андрија Стојановић, 4. р. ОМШ (гитара) II награда (83), кл. Бојан Стевић;
  • 22-29.5.2017. – Београд, Млади виртуоз: Ивона Арсић, 3. р. ОМШ (виолина) I награда (97), кл. Бранислава Глишић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Алекса Гачевић, 1. р. ОМШ (клавир), III награда (82), ,кл. Александра Гајић; Клавирски дуо Милица Цакић и Даница Цакић, 1. р. ОМШ I награда (95), Клавирски дуо Ружица Марковић, 4. р. ОМШ и Љубица Маринковић, 5. р. ОМШ II награда (88), кл. Маја Цветковић; Ђорђе Ивановић, 1. р. ОМШ (виолина), II награда (88), кл. Ања Поповић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић;
  • 25.5.2017. – Смедеревска Паланка, 7. међународни фестивал „Музичко пролеће“: Мина Стевић, 2. р. ОМШ (клавир) I награда (90), кл. Наташа Петровић; Јелена Јанковић, 3. р. ОМШ (клавир) I награда (94), кл. Данијела Предић; Анђела Крајић, 2. р. ОМШ (клавир) II награда (88,33), клавирски дуо Милица Цакић и Даница Цакић, 1. р. ОМШ I награда (99), клавирски дуо Ружица Марковић, 4. р. ОМШ и Љубица Маринковић, 5. р. ОМШ I награда (97), кл. Маја Цветковић;
  • 27.5.2017. – Лазаревац, 14. Мајски сусрети младих музичара: Филип Илић, 2. Р. ОМШ (хармоника) II награда (80), Оркестар хармоника ОМШ I награда (96,33) лауреат, кл. Драгана Станковић; Богдан Милентијевић, 4. р. ОМШ (хармоника) I награда (92), кл. Весна Богдановић.

ТАКМИЧЕЊА И НАГРАДЕ УЧЕНИКА И НАСТАВНИКА
(школска 2015/16. година)

  • 4. 9. 2015. – Пожаревац, Градско такмичење у пливању: Сара Спасић, 2. р. СМШ II награда;
  • 7. 10. 2015. – Рам, Велико Градиште, Литерарни конкурс на тему: Допринос Дунавске дивизије првог позива у одбрани Стига 1915. године: Конкурс за писане радове на тему из области Првог светског рата: Јана Јоксимовић, 2. р. СМШ II награда;
  • 12. 11. 2015. – Пожаревац, Додела награде поводом Дана просветних радника: Ана Гајић, стручни сарадник – библиотекар;
  • 27. 11. 2015. – Пожаревац, Додела награде Повеља културе: Младен Ничић, проф. гитаре;
  • 6. 12. 2015. – Београд, Републичко такмичење из солфеђа и теорије музике: СОЛФЕЂОПетар Павловић I награда (100 лауреат), Анђела Павловић I награда (95,33), Јана Салапура I награда (98), Милица Николић I награда (97,50), Ања Петковић I награда (96,83), кл. Небојша Петковић; Вања Ликар II награда (94,25), Софија Милосављевић I награда (96), Маријана Тодоровић II награда (90,66), кл. Марија Обретковић; Јана Јоксимовић I награда (99), кл. Катарина Јовановић; ТЕОРИЈА МУЗИКЕ – 2. р. СМШ – Јана Јоксимовић I награда (100), Нора Стошић I награда (95), Анастасија Војиновић I награда (95), Анђела Радовановић III награда (87,50), Анастасија Мартиновић III награда (87,50), кл. Слађана Стојановић;
  • 10. 12. 2015. – Београд, такмичење соло певача „Лазар Јовановић“: Хелена Милошевић, 2. р. СМШ I награда (97,60), кл. Марта Благојевић, клав. сарадња Зоран Петровић;
  • 12. 12. 2015. – Панчево, такмичење соло певача „Мита Топаловић“: Урош Деспотовић, 1. р. ОМШ II награда (88,60), Јелена Стевић, 1. р. ОМШ II награда (86,40), кл. Оливера Јанићевић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић; Хелена Хенц, 1. р. ОМШ I награда (97,60), Софија Стевић, 1. р. ОМШ I награда (92,00), Невена Томић, 1. р. ОМШ I награда (93,20), Тијана Петровић, 2. р. ОМШ I награда (90,60), кл. Марта Благојевић, клав. сарадња Зоран Петровић;
  • 28. 2. 2016. – Ваљево, сусрети флаутиста „Тахир Куленовић“: Анђелија Ђак, 5. р. ОМШ (флаута) II награда (80,33), Нина Пауновић, 6. р. ОМШ (флаута) III награда (72,67), кл. Валентина Илић, клав. сарадња Александра Гајић; Нора Стошић, 2. р. СМШ (флаута) II награда (88,60), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Војислав Перућица;
  • 5. 3. 2016.Београд, међународно такмичење „Даворин Јенко“: Анастасија Војиновић, 2. р. СМШ (флаута) I награда (98), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Војислав Перућица; Флуминати – Анастасија Војиновић, 2. р. СМШ (флаута), Нора Стошић, 2. р. СМШ (флаута), Јана Јоксимовић, 2. р. СМШ (клавир), Марија Милић, 3. р. СМШ (флаута), II награда (93,6); Кокрц – Јелена Мандић, 2. р. СМШ (клавир), Милена Мандић, 4. р. СМШ (кларинет), Јелена Павловић, 4. р. СМШ (гитара) III награда (85,8), кл. Игор Сарајлић;
  • 5. 3. 2016.Пожаревац, Школско такмичење гитариста „Меморијал Милош Ђорђевић“: Живковић Сава, 2. р. ОМШ I награда (97); Ничић Владимир, 3. р. ОМШ I награда (97); Здравковић Дмитра, 2. р. ОМШ I награда (94,33); Цизлер Матеја, 2. р. ОМШ I награда (91); Стојковић Никола, 2. р. ОМШ I награда (90,33); Устенко Софија, 3. р. ОМШ I награда (90,33); Зарић Николина, 1. р. ОМШ II награда (85); Безовшек Никола, 3. р. ОМШ III награда (79); МитровићЂорђе, 2. р. ОМШ III награда (76,66); Обретковић Игор, 5. р. ОМШ I награда (94); Ивковић Душан, 6. р. ОМШ II награда (84); Јанковић Милица, 5. р. ОМШ II награда (81,33); Цветковић Андрија, 4. р. ОМШ III награда (75,33); Марчић Викторија, 4. р. ОМШ III награда (75); Самарџић Богдан, 4. р. ОМШ III награда (73); Сегер Јован, 4. р. ОМШ III награда (70); Павловић Јелена, 4. р. СМШ I награда (95); Спречаковић Сара, 2. р. СМШ I награда (93); Перић Ивана, 3. р. СМШ II награда (88), кл. Младен Ничић; Стојановић Андрија, 3. р.ОМШ I награда (93,33); Стојадиновић Илија, 3. р.ОМШ I награда (90,33); Јездић Никола, 3. р.ОМШ II награда (86,33); Кецман Михајло, 3. р. ОМШ II награда (83,66); Дан Ђорђе, 2. р.ОМШ III награда (74); Михајловић Милош, 2. р.ОМШ III награда (70,33); Боројевић Леонардо, 4. р. ОМШ I награда (96,33); Јанковић Јована, 6. р. ОМШ II награда (89); Рајић Ива, 6. р. ОМШ II награда (87,33); Благојевић Невена, 4. р. ОМШ II награда (87); Животић Тодор, 4. р. ОМШ III награда (77); Митровић Емилија, 4. р. ОМШ III награда (74,66); Крстић Анђела, 4. р. ОМШ III награда (71); Здравковић Милун, 1. р. СМШ I награда (91), кл. Бојан Стевић; Васиљковић Милош, 3. р.ОМШ I награда (92); Николић Борис, 1. р. ОМШ II награда (83); Голубовић Матија, 1. р.ОМШ II награда (82,33); Павловић Стефан, 2. р.ОМШ II награда (82); Павловић Милош, 3. р.ОМШ II награда (81); Кљајић Филип, 2. р.ОМШ II награда (80); Марковић Лана, 2. р.ОМШ III награда (78); Перић Мирослава, 3. р.ОМШ III награда (77); Лукић Павле, 1. р.ОМШ III награда (72,33); Радомировић Андреј, 2. р.ОМШ III награда (72,33); Стојановић Богдан, 4. р. ОМШ II награда (83); Радомировић Лука, 4. р. ОМШ III награда (75,33); кл. Владимир Живадиновић; Станић Сава, 2. р.ОМШ II награда (89); Перић Огњен, 2. р.ОМШ II награда (81); Баљак Ђорђе, 1. р. ОМШ III награда (71); Јовановић Марија, 5. р. ОМШ II награда (80,66); Марјановић Милица, 5. р. ОМШ III награда (79); Арсић Ана, 6. р. ОМШ III награда (75,33); Влајсављевић Маша, 5. р. ОМШ III награда (72,33), кл. Славољуб Тасић;
  • 11-12. 3. 2016. – Пожаревац, Такмичење младих солфеђиста: СОЛФЕЂО: Динић Марија, 5. р. ОМШ I награда (96), кл. Милена Арсић; Павловић Петар, 4. р. ОМШ I награда (96), Павловић Анђела, 5. р. ОМШ I награда (98,66), Петковић Ања, 5. р. ОМШ I награда (100 ), Салапура Јана, 5. р. ОМШ I награда (99), Николић Милица, 5. р. ОМШ I награда (99), кл. Небојша Петковић; Ликар Вања, 4. р. ОМШ I награда (100), кл. Марија Обретковић; Јоксимовић Јана, 2. р. СМШ I награда (99), Војиновић Анастасија, 2. р. СМШ I награда (92), Тодоровић Маријана, 2. р. СМШ I награда (94,66), кл. Небојша Петковић; ДВОГЛАСНО ПЕВАЊЕ: Лезић Валентина, Милосављевић Софија I награда (97,66), кл. Марија Обретковић; ЕКИПНО: Душан Винкић, Тара Николић, Ања Миливојевић, Вања Ликар, 4. р. ОМШ I награда (93), Светислав Девић, Петар Павловић, Милица Пејић, Маријана Јанковић, 4. р. ОМШ I награда (97), кл. Марија Обретковић и Небојша Петковић; ТЕОРИЈА МУЗИКЕ: Глигоријевић Тамара, 6. р. ОМШ III награда (72), Костић Александра, 6. р. ОМШ II награда (80), Тадић Милица, 6. р. ОМШ I награда (98), Перић Јелица, 6. р. ОМШ III награда (78), кл. Татјана Босић; Васиљевић Марија, 6. р. ОМШ I награда (90), Живановић Емилија, 6. р. ОМШ I награда (90), Јанковић Јована, 6. р. ОМШ III награда (77), Станисављевић Николина, 6. р. ОМШ I награда (100) кл. Данијела Шошкић; Лазић Лазар, 6. р. ОМШ I награда (90), кл. Јелена Никић; Радовановић Анђела, 2. р. СМШ I награда (98), Стошић Нора, 2. р. СМШ I награда (92), Мартиновић Анастасија, 2. р. СМШ I награда (90), Јоксимовић Јана, 2. р. СМШ I награда (100), Војиновић Анастасија, 2. р. СМШ I награда (95), кл. Слађана Стојановић; ХАРМОНИЈА И МУЗИЧКИ ОБЛИЦИ Богосављевић Ана Марија, 3. р. СМШ I награда (91), Беговић Наталија, 3. р. СМШ II награда (83), кл. Слађана Стојановић и Јадранка Филиповић;
  • 17. 3. 2016.Аранђеловац, Међународни музички фестивал: Марко Перић, 3. р. ОМШ (хармоника) I награда (90), кл. Јовица Стојановић;
  • 18. 3. 2016. ‒ Београд, Такмичење соло певача „Бинички“: Урош Деспотовић, 1. р. ОМШ (соло певање) I награда (92,60), кл. Оливера Јанићевић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић;
  • 23. 3. 2016.Смедерево, Саксофонијада: Бобан Димитријевић, 2. р. ОМШ I награда, Павле Павловић, 1. р. СМШ I награда кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић;
  • 2. 4. 2016. ‒ Београд, Београдски фестивал хармонике: Александар Спасић, 3. р. ОМШ I награда (96), кл. Славица Вељовић Величковић;
  • 10. 4. 2016. ‒ Београд, 2. Међународно такмичење из солфеђа: Петар Павловић, 4. р. ОМШ I награда (98,33), Ања Петковић, 5. р. ОМШ II награда (91), Анђела Павловић, 5. р. ОМШ III награда (87,33), кл. Небојша Петковић; Јана Јоксимовић, 2. р. СМШ II награда (93,33), Маријана Тодоровић, 2. р. СМШ III награда (85,66), кл. Катарина Јовановић; Вања Ликар, 4. р. ОМШ II награда (94), Валентина Лезић, Софија Милосављевић, 2. р. СМШ похвала (80), Софија Милосављевић, 2. р. СМШ II награда (90,33), Маријана Тодоровић, 2. р. СМШ III награда (85,66), кл. Марија Обретковић;
  • 16. 4. 2016. ‒ Београд, Републичко такмичење камерне музике, клавира и соло певања (УМБПС): трио „Confuso“ Ана станимировић (клавир), Ђурђа Здравковић (саксофон), Милош Јовановић (саксофон) III награда (88,75), кл. Наташа Петровић и Марија Стаменов; клавирски дуо Тара Николић и Софија Цапић, 4. р. ОМШ II награда (93,5), кл. Игор Сарајлић и Александра Гајић;

  • 16–24. 4. 2016. ‒ Београд, Републичко такмичење: Сава Живковић, 2. р. ОМШ (гитара) II награда (90, 33), Владимир Ничић, 3. р. ОМШ (гитара) II награда (86) Сара Спречаковић, 2. р. СМШ (гитара) I награда (96, 33), Јелена Павловић, 4. р. СМШ (гитара) III награда (83,67), „Мозаик“ II награда (91,5) Сара Спречаковић, 2. р. СМШ (гитара) и Јелена Павловић, 4. р. СМШ (гитара), кл. Младен Ничић; Леонардо Боројевић, 4. р. ОМШ (гитара) I награда (96), Невена Благојевић, 4. р. ОМШ (гитара) II награда (85) Милун Здравковић, 1. р. СМШ (гитара) III награда (80,33), Дуо „Модерато“ II награда (92,5) Илија Стојадиновић и Андрија Стојановић 3. р. ОМШ (гитара), кл. Бојан Стевић; Ивона Арсић, 2. р. ОМШ (виолина) II награда (93), Невена Ненадовић, 4. р. ОМШ (виолина) II награда (89), кл. Бранислава Глишић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Никола Дамјановић, 3. р. ОМШ (виолончело) III награда (79,33), Илија Јовановић, 3. р. ОМШ (виолончело) похвала (71,33), кл. Петар Лазаревић, клав. сарадња: Ненад Ђурђевић; „Мокрањац“ I награда (98) Игор Обретковић, 5. р. ОМШ (гитара) Леонардо Боројевић, 4. р. ОМШ (гитара), кл. Младен Ничић и Бојан Стевић; Дуо „Нене“ III награда (84) Невена Ненадовић, 4. р. ОМШ (виолина) и Невена Благојевић, 4. р. ОМШ (гитара), кл. Бранислава Глишић и Бојан Стевић; Дуо „Бамби“ II награда (94) Софија Цапић и Тара Николић, 4. р. ОМШ (клавир), кл. Александра Гајић и Игор Сарајлић; Клавирски дуо Маша Филиповић и Мина Стевић, 1. р. ОМШ I награда (95), 1. р. ОМШ, кл. Наташа Петровић; Александар Спасић, 3. р. ОМШ (хармоника) I награда (95,67), кл. Славица Вељовић Величковић;
  • 16–17. 4. 2016. ‒ Доњи Милановац, Међународни фестивал гитаре „Златна нота“: Матија Голубовић, 1. р. ОМШ I награда, Борис Николић, 1. р. ОМШ I награда, Стефан Павловић, 2. р. ОМШ I награда, Милош Павловић, 3. р. ОМШ I награда, Милош Васиљковић, 3. р. ОМШ I награда (лауреат), Богдан Стојановић, 4. р. ОМШ I награда (лауреат), кл. Владимир Живадиновић; Сара Спречаковић, 2. р. СМШ I награда, Јелена Павловић, 4. р. СМШ I награда, Николина Зарић, 1. р. ОМШ I награда, Сава Живковић, 2. р. ОМШ I награда, Ивана Перић, 3. р. СМШ II награда, Матеја Цизлер, 2. р. ОМШ II награда, Дуо „Мозаик“ I награда Сара Спречаковић и Јелена Павловић, кл. Младен Ничић;
  • 17. 4. 2016. ‒ Ваљево, Фестивал хорова: Хор „Вихор“ I награда (99), диригент Данијела Шошкић, награда за најбоље изведену композицију савременог аутора. и награда за најбољег диригента;
  • 21. 4. 2016. ‒ Уб, 14. фестивал Музичке школе „Петар Стојановић“: Недељко Зарић, 6. р. ОМШ II награда (80), кл. Маја Цветковић;
  • 21–24. 4. 2016. ‒ Пожаревац, 13. Међународно такмичење дрвених дувача: Катарина Ничић, 1. р. ОМШ (флаута) I награда (98), кл. КаролинаСпречаковић, клав. сарадња Марија Ничић; Павле Павловић, 1. р. СМШ (саксофон) I награда (96,66), Бобан Димитријевић, 2. р. ОМШ (саксофон) I награда (95), кл. Периша Станојевић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Нонет „Лака коњица“ I награда (97), Душан Винкић, флаута, Јелена Плојовић, кларинет, Милош Лекић, кларинет, Ђурђа Здравковић, саксофон, Милош Јовановић, саксофон, Коста Богдановић, труба, Вељко Томић, труба, Вања Ликар, клавир, Давид Цветковић, клавир, кл. Илија Рајковић, Миша Богдановић; Флуминати I награда (100 лауреат) Анастасија Војиновић, флаута, Нора Стошић, флаута, Марија Милић, флаута, Јана Јоксимовић, клавир, кл. Игор Сарајлић; Марија Милошевић, 2. р. ОМШ (флаута) II награда (92,66), Јована Благојевић, III р. ОМШ (флаута) II награда (93,33), Јана Димитрић, 3. р. ОМШ (флаута) III награда (89), Даница Ракић, 6. р. ОМШ (флаута) III награда (89,66), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Марија Ничић; Сава Ђукић, 1. р.ОМШ (саксофон) II награда (90), кл. Марија Стаменов, клав. сарадња Ненад Ђурђевић; Душан Винкић, 4. р. ОМШ (флаута) II награда (91,33), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Ненад Ђурђевић; Нора Стошић, 2. р. СМШ (флаута) II награда (94,66), Марија Милић, 3. р. СМШ (флаута) III награда (89,33), кл. Каролина Спречаковић, клав. сарадња Војислав Перућица; Трио „Confuso“ II награда (92,33) Ана Станимировић, клавир, Ђурђа Здравковић, саксофон, Милош Јовановић, саксофон, кл. Наташа Петровић, Марија Стаменов; Кокрц II награда (92) Јелена Мандић, клавир, Милена Мандић, кларинет Јелена Павловић, гитара, кл. Игор Сарајлић; Александра Николић, 6. р. ОМШ (флаута) III награда (87), Нина Пауновић, 6. р. ОМШ (флаута) III награда (85,33), Анђелија Ђак, 5. р. ОМШ (флаута) III награда (88,66), кл. Валентина Илић, клав. Александра Гајић; Квартет флаута „Animato“ III награда (85,66) Александра Николић, Анђелија Ђак, Нина Пауновић, Емилија Стојановић, кл. Валентина Илић;
  • 22–23. 4. 2016. ‒ Бијељина, Дани хармонике Угљевик: Марко Живановић, 5. р. ОМШ I награда (93), кл. Саша Перић; Илија Михајловић, 4. р. ОМШ I награда (92, 5), Јован Ђокић, 1. р. СМШ I награда (92, 5), кл. Драгана Младеновић; Оркестар хармоника ОМШ I награда (95), диригент Драгана Станковић; Оркестар хармоника СМШ I награда (90), диригент Весна Богдановић;
  • 23. 4. 2016.Велико Градиште, Окружно такмичење Српски језик и језичка култура: Јана Јоксимовић, 2. р. СМШ, прво место (19 поена), припремила Марија Запутил;
  • 23–27. 4. 2016. ‒ Смедерево, Међународно пијанистичко такмичење УЉУС: Клавирски дуо Маша Филиповић и Мина Стевић, 1.р. ОМШ I награда (94), кл. Наташа Петровић; Клавирски дуо Љубица Маринковић и Ружица Марковић, 4. р. ОМШ II награда (86), Анђела Крајић, 1. р. ОМШ III награда (75), Недељко Зарић, 6. р. ОМШ похвала (61), кл. Маја Цветковић; Никола Ђукић, 2. р. ОМШ II награда (88), кл. Александра Стојиљковић; Клара Лисовски, 1. р. ОМШ III награда (78), кл. Александра Гајић; Марија Стојиковић, 5. р. ОМШ II награда (80), Дијана Перић, 6. р. ОМШ III награда (70), кл. Бранка Јерков; Ана Марија Богосављевић, 3. р. СМШ I награда (99), кл. Илија Рајковић; Теодора Мартиновић, 4. р. СМШ (за композицију) II награда (84), кл. Слађана Стојановић;
  • 4. 5. 2016.Панчево, VIII такмичење ученика хармонике: Василије Арсић, 1. р. ОМШ II награда (85,25), кл. Срећко Васић; Марко Перић, 3. р. ОМШ I награда (92), кл. Јовица Стојановић; Илија Михајловић, 1. р. СМШ I награда (94,75), Јован Ђокић, 4. р. ОМШ I награда (94,75), кл. Драгана Младеновић;
  • 5. 5. 2016. – Београд, 21. Међународно такмичење „Петар Коњовић“: Хелена Милошевић, 2. р. СМШ (соло певање) I место, кл. Марта Благојевић, клав. сарадња Зоран Петровић;
  • 11. 5. 2016.Зајечар, Фестивал музичких и балетских школа Србије: Оркестар хармоника ОМШ II награда (89,33), диригент Драгана Станковић; Јована Благојевић, III р. ОМШ (флаута) I награда (93), кл. Јулијана Јанковић, клав. сарадња Марија Ничић; Леонардо Боројевић, 4. р. ОМШ (гитара) I награда (94), кл. Бојан Стевић; Невена Ненадовић, 4. р. ОМШ (виолина) I награда (90), кл. Бранислава Глишић, клав. сарадња Игор Сарајлић; Вељко Томић, 4. р. ОМШ (труба) I награда (93), кл. Миша Богдановић, клав. сарадња Марко Костић; Клавирски дуо Софија Цапић и Тара Николић, 4. р. ОМШ II награда (87,14), кл. Александра Гајић и Игор Сарајлић;
  • 14. 5. 2016.Бијељина, Република Српска, Хорски фестивал „Мајске музичке свечаности“: Хор СМШ I награда (99), диригент Милена Арсић;
  • 14. 5. 2016.Београд, такмичење „Корнелије“: дисциплина Теорија музике – Николина Станисављевић I награда (100), Јована Јанковић I награда (100), Мила Поповић III награда (76,5), 6. р. ОМШ, кл. Данијела Шошкић;
  • 14. 5. 2016.Смедерево, такмичење „Клавитас“: Марија Дражић, 2. р. ОМШ (клавир) I награда (95), кл. Ивана Илић; Теодора Живковић, 2. р. ОМШ (клавир) II награда (88), кл. Бранка Јерков; Анђела Павловић, 5. р. ОМШ (клавир) II награда (87), кл. Анђелија Стојановић; Клавирски дуо Милена Селић, 1. р. ОМШ и Милица Ђикановић, 2. р. ОМШ I награда (98), кл. Биљана Божић; Клавирски дуо Николија Стевановић, 4. р. ОМШ и Вукашин Васиљевић, 5. р. ОМШ I награда (96), кл. Ивана Илић и Немања Васић;
  • 18–22. 5. 2016.Бања Лука, Република Српска, Међународно пијанистичко такмичење „Бањалучки бијенале“: Марија Цакић, 4. р. ОМШ (клавир) I награда (97), кл. Војислав Перућица;
  • 19. 5. 2016.Младеновац, Меморијал „Аца Панић“: Клавирски дуо Милена Селић, 1. р. ОМШ и Милица Ђикановић, 2. р. ОМШ I награда (98), кл. Биљана Божић;
  • 21–22. 5. 2016.Шабац, 48. Фестивал дечјих хорова Србије: Хор „Вихор“ ОМШ I награда (100), диригент Данијела Шошкић;
  • 23–27. 5. 2016.Београд, „Млади виртуоз“: Јана Милорадовић, 3. р. ОМШ (клавир) III награда (80,5), кл. Зоран Петровић; Василије Петровић, 1. р. ОМШ (виолина) I награда (99), кл. Зоран Вељковић, клав. сарадња Зоран Петровић;
  • 24–25. 5. 2016.Смедеревска Паланка, 6. Међународни фестивал „Музичко пролеће“: Недељко Зарић, 6. р. ОМШ I награда (91), кл. Маја Цветковић; Марко Живановић, 5. р. ОМШ I награда (92), кл. Саша Перић;
  • 27–29. 5. 2016.Лазаревац, 13. Мајски сусрети младих музичара: Оркестар хармоника ОМШ I награда (98,83), диригент Драгана Станковић; Марко Живановић, 5. р. ОМШ (хармоника) I награда (94), кл. Саша Перић; Филип Илић, 1. р. ОМШ (хармоника) I награда (93,33), кл. Драгана Станковић;
  • 29. 5. 2016.Тршић, Републичко такмичење Српски језик и језичка култура: Јана Јоксимовић, 2. р. СМШ, прво место, припремила Марија Запутил;
  • 15–21. 6. 2016.Охрид, Македонија, 15. Међународно такмичење младих музичара: Марија Цакић, 4. р. ОМШ (клавир) II награда (93,20), кл. Војислав Перућица.